Druga porażka w tym sezonie

W kolejnym meczu sezonu 2016/2017 drużyna Zalesianki Zalesie przegrała z ekipę Sokołu Słopnice 2:4.

Mecz odbywał się na naszym stadionie, pogoda dopisała więc zjawiło się wielu kibiców zarówno drużyny z Zalesia jak i Słopnic (około 200 osób). Od początku spotkania zawodnicy Sokoła narzucili swój styl gry. W 19 minucie wynik spotkania mógł otworzyć jeden z graczy ze Słopnic ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił obok słupka. W 23 minucie było jednak 1 do 0 dla Zalesia. Piękny strzał z rzutu wolnego na gola zamienia Adam Ubik. Pierwsza połowa należała do drużyny Sokoła ale ich liczne strzały były przeważnie niecelne, a my za to byliśmy zabójczo skuteczni, dlatego prowadziliśmy 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od coraz mocniejszych ataków graczy ze Słopnic. co róż nękali naszego bramkarza, i tylko dzięki niemu utrzymywaliśmy wynik z pierwszej połowy. Niestety nadeszła 65 minuta gry, wtedy to Adam Ubik zagrywa ręką w naszym polu karnym i sędzia wskazuje na 11 metr. Gracz przeciwnika pewnie wykonuje rzut karny i mamy remis 1 :1 (gol K.Śliwa). Stracony gol podciął nam skrzydła bo niespełna minute później przegrywamy 1:2 (gol. Sz.Goliński). Fatalny błąd obrony, bramkarza i piłka wpada do pustej bramki lobując wszystkich. To nie był jednak koniec złych informacji. Drużyna ze Słopnic dalej atakowała i w 68 minucie prowadziła już 1:3. Sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystuje K. Śliwa. Po tak szybko straconych 3 golach mecz mocno się zaostrzył sędzia co róż musiał przerywać grę. w 82 minucie udało się nam strzelić bramkę kontaktową. W polu karnym gości faulowany został Piotrek Gromala i sędzia znów musiał podyktować rzut karny tym razem dla Zalesianki. Do piłki podszedł nasz kapitan Adam Ubik i pewnie pokonał golkipera przyjezdnych. Po strzelonym golu nasza drużyna zaatakowała, ale nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej sytuacji. Gracze Sokoła mądrze się bronili i często wychodzili z kontrami. W ostatniej akcji meczu ekipa gości wykonywała rzut z autu na wysokości naszego pola karnego. Piłka znalazła się w polu karnym a tam nie pilnowany K. Śliwa mocnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencje naszemu bramkarzowi.

Podsumowując drużyna z Zalesia po dość słabym meczu przegrywa ze Sokołem Słopnice 2:4. Ekipa gości była wyraźnie lepsza i zasłużenie wygrała. Miejmy nadzieje że kolejne mecze będą lepsze w naszym wykonaniu.