PODSUMOWANIE 4 KOLEJEK RUNDY JESIENNEJ 2016/2017

Podsumowanie ostatnich 4 kolejek rundy jesiennej 2016/2017

LKS Zalesianka rozegrała w V lidze „Okręgowej” już 4 z 15 kolejek rundy jesiennej sezonu 2016/2017. Dla beniaminka z Zalesia, który z dużą przewagą awansował z limanowskiej „A” klasy do okręgówki, wydawałoby się, że mecze, w których można powalczyć o 3 punkty będą łatwiejsze, tym bardziej, że z czterech meczy, trzy graliśmy „u siebie”. Wywalczone cztery punkty w tym 3 jako gospodarz i 1pkt na wyjeździe, świadczyć mogą o dobrej dyspozycji oraz determinacji seniorów. Pozostaje tylko pytanie, dlaczego tylko 4pkt.? Otóż we wszystkich z rozegranych spotkań (Gród Podegrodzie, Płomień Limanowa, Sokół Słopnice) oprócz Olimpii Pisarzowa, nasz zespół do końca 45 regulaminowych minut prowadził dobrym wynikiem. Gdyby mecz trwał 45 minut mielibyśmy na koncie zamiast 4 pkt już 9 pkt. Kiedy zaczyna się druga połowa zalesiański LKS daje po sobie poznać bezradność, brak pomysłu na wykończenie akcji z prostymi błędami bramkarskimi, czy też błędami obrony. Zawodnicy potrzebują siły fizycznej i pomysłowości na rozgrywanie piłki przez 90 minut.

W najbliższą niedzielę tj. 04.09.2016r. Zalesianka rozegra u siebie mecz z dotychczasowym liderem tabeli: Sandecją II Nowy Sącz. Dla podopiecznych Tomasza Sebastańskiego, będzie to bardzo ciężkie spotkanie o godzinie 15:30. Pierwsza drużyna Sandecji, występująca w pierwszej lidzie, nie gra w ten weekend żadnego spotkania (grają dopiero 14.09.2016r.). Spodziewać się można kilku pierwszoligowców na boisku w Zalesiu.

Miejmy nadzieję na porządny spektakl piłki nożnej w niedzielę 04.09.2016r. O godzinie 15:30 na boisku w Zalesiu. Jednocześnie zachęcam wszystkich o doping na trybunach dla naszych!

/Mikołajczyk P./