Zwycięstwo w Pucharze Polski z Krokusem Przyszowa

W ostatnią sobotę rozegraliśmy pierwszy oficjalny mecz w ramach Pucharu Polski z drużyną występującą w A-klasie  Krokusem Przyszowa. Spotkanie odbyło się na sztucznej murawie w Limanowej.

Pierwsze minuty to dominacja naszej drużyny. Krótkie prostopadłe podania za linie obrony przeciwnika pozwalały na tworzenie sobie kolejnych sytuacji bramkowych. W jednej z nich Paweł Ubik wychodząc sam na sam pokonał bramkarza rywala. Natomiast w drugiej sytuacji został sfaulowany w polu karnym, czym umożliwił podwyższenie wyniku przez wykonywującego jedenastkę Hajduka. Krokus starał się odpowiedzieć na dwie bramki naszej drużyny jednak ich akcje były dobrze blokowane przez obrońców. W końcówce pierwszej połowy udało nam się podwyższyć rezultat. Najpierw po strzale Augustyna zza pola karnego niefortunnie interweniował bramkarz i piłka wylądowała w bramce. Później Gromala w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek i zdobył czwartą bramkę dla Zalesianki.
Druga połowa rozpoczęła się już nieco gorzej. Po dobrych dwóch 100-procentowych sytuacjach naszej drużyny do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy. Szybkie strzelone dwie bramki pobudziły gospodarzy do coraz śmielszych ataków. W międzyczasie na boisku poważnie ucierpiał Gromala jednak tuż po powrocie na boisko strzelił on swoją drugą bramkę w tym meczu po wznowieniu gry z rzutu rożnego.
W końcówce graczom z Przyszowej udało się wywalczyć jeszcze rzut karny i ustalić wynik ostatecznie na 5-3.

Był to ostatni sprawdzian przed wiosenną rundą w okręgówce. Za tydzień podejmiemy na tym samym boisku Jarmutę Szczawnica. Będzie to zaległy mecz z rundy jesiennej. Wszystkich serdecznie zachęcamy do kibicowania w pierwszym meczu ligowym w tym roku.