Przegrana na zakończenie sezonu

W ostatniej kolejce podejmowaliśmy na własnym stadionie Skalnik Kamionka Wielka.
Z powodu rozgrywanych w tym samym dniu baraży przez zespół juniorów nasza drużyna przystępowała do meczu poważnie osłabiona.
Pierwsze minuty oraz jak się później okazało cały mecz rozgrywał się pod dyktando gości. Skalnik rozgrywał długo piłkę w ataku pozycyjnym i próbował się przebić przez naszą cofniętą obronę. Można powiedzieć, że pierwsze pół godziny było dość zachowawcze i żadna z drużyn nie mogła znaleźć recepty na szyki obronne rywala. W końcówce pierwszej połowy Skalnik wyszedł na prowadzenie. Prostopadłe podanie między naszymi obrońcami wykorzystał napastnik gości i w sytuacji sam na sam nie dał szans Piksie. Chwilę później było już 2-0. Po nieudanym przecięciu piłki przez jednego z naszych obrońców ponownie zostaliśmy skarceni, a formalności dopełnił ten sam zawodnik z Kamionki.
Po pierwszej połowie Skalnik zasłużenie prowadził. Nasza drużyna nie zdołała poważnie zagrozić bramce gości. Rośli obrońcy z Kamionki przecinali pewnie wszystkie górne piłki i nie dawali szans na rozwinięcie skrzydeł Zalesiance.
Druga połowa zaczęła się od ataków Zalesianki. Goście cofnęli się na własną połowę co umożliwiło dojście do paru dobrych sytuacji strzeleckich, które jednak mijały znacznie bramkę Skalnika.
Około 60 minuty Kamionka wyprowadziła zabójczy kontratak, po którym było już 0-3. Do końca meczu nasi zawodnicy nie poddając się próbowali walczyć o honorowe trafienie jednak wszelkie próby rozbijały się o obronę rywali.
Ostatnie spotkanie sezonu zakończyliśmy porażką 0-3, lecz wynik nie miał już znaczenia dla obydwu ekip co pozwoliło na trochę wakacyjne podejście do meczu. Gratuluję wszystkim piłkarzom za wyczerpujący i dość obfity w kontuzje sezon. Mimo wszystko udało się po raz drugi z rzędu utrzymać w okręgowej klasie rozgrywkowej. Życzymy przede wszystkim zdrowia i świetnej formy na nadchodzący kolejny sezon! Kibicom dziękujemy za wsparcie naszej drużyny w tych złych i tych dobrych chwilach. W niedługim czasie na stronie pojawi się podsumowanie całego sezonu.