Porażka z Grodem w Słopnicach

W trzeciej kolejce rundy wiosennej podejmowaliśmy w roli gospodarza na stadionie w Słopnicach Gród Podegrodzie.
Pierwsza połowa jak i cały meczu pływała pod dyktando gości. Gród starał się rozgrywać akcję w ataku pozycyjnym natomiast nasza drużyna próbowała przedostać się pod bramkę rywali szybkimi podaniami z kontry. W pierwszych 30 minutach mieliśmy swoje sytuacje jednak żadna z nich nie była stuprocentowa. Swoje strzały oddawali kolejno Franczyk i Kurzeja jednak niewiele było z nich zagrożenia. Najgroźniejszy strzał oddał Hajduk z rzutu wolnego na 16 m. Jednak piłka minęła minimalnie (podobnie jak z Płomieniem) bramkę gości. Pod koniec pierwszej połowy to Gród mógł, powinien wyjść na prowadzenie. Po przypadkowym wybiciu piłki spod nóg przeciwnika napastnik z Podegrodzia stanął w sytuacji sam na sam jednak Piksa świetnie interweniował.
Druga połowa to znów dominacja drużyny przyjezdnej. Jednak z biegiem czasu goście coraz mocniej nacieralina bramkę Zalesianki. Przygotowanie fizyczne oraz doznane urazy Franczyka i Ubika P. nie pomogływ tej sytuacji. Na 13 min przed zakończeniem spotkania Gród dopiął swego. Skrzydłowy gości płaskim dośrodkowaniem wzdłuż bramki obsłużył zamykającego partnera z drużyny i było 0-1. Zalesianka próbowała zmienić jeszcze wynik lecz dobrze dysponowana obrona Podegrodzia nie dała się przełamać. Parę minut późniejgoście podwyższyli jeszcze wynik na 0-2 i spokojnie "dowieźli" zwycięstwo do końca.
Osłabieni kontuzjami nie zdołaliśmy się przeciwstawić rywalowi. Gród w pełni zasłużenie zwyciężył w tym meczu. Nasza gra była szarpana, a w drugiej połowie nie zdołaliśmy w żaden sposób przedostać się pod bramkę Grodu. Za tydzień mecz z Orłem Wojnarowa w Wojnarowej. Zapraszamy do kibicowania!!!