Porażka w derbach

Ostatniej soboty zmierzyliśmy się w derbowym spotkaniu z drużyną ze Słopnic. Mimo, że sytuacja w tabeli i ostatnia forma zespołów na to nie wskazywały mecz był bardzo zacięty.

Od początku gospodarze chcieli udowodnić, że ich pozycja w tabeli nie jest przypadkiem i są mocnym kandydatem do awansu. Jednak nasza drużyna dobrze przesuwała w obronie i wyprowadzała kontrataki. Niestety w pierwszej połowie gospodarze raz wykorzystali naszą niefrasobliwość w obronie i bramkę na 1:0 zdobył Grucel. My odpowiedzieliśmy bramką Łukasza Florka, jednak sędzia liniowy w tej sytuacji podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną naszego zawodnika. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla gospodarzy mimo wysiłków zawodników obu drużyn.

Drugą połowę rozpoczęliśmy z zamiarem odrobienia strat i kilka razy zatrudniliśmy bramkarza Sokoła do pracy, jak na przykład po ładnym uderzeniu Patryka Opoki z dystansu. Gospodarze odpowiadali szybkimi atakami, próbując wykorzystać szybkość swoich skrzydłowych. W 66 minucie gospodarze po rzucie wolnym podwyższyli prowadzenie, wrzutkę wykorzystał Franczak. Niedługo później bramkę kontaktową zdobyć mógł Kacper Hajduk, ale zabrakło mu szczęścia i nie udało mu się odpowiednio skierować piłki przy dobitce po rzucie wolnym, który wykonywał Rafał Franczyk. Do końca próbowaliśmy zdobyć chociaż jedną bramkę, ale tego dnia nie mieliśmy szczęścia pod bramką rywala.

Ostatecznie ponieśliśmy porażkę 2:0, mimo niezłej postawy w tym meczu. Nasza młoda drużyna odważnie stawiła czoła wiceliderowi ligi dając nadzieję na lepsze wyniki w końcówce sezonu. Następny mecz w środę o 17:00 w Szaflarach.