Remis w mgle

Mecz Zalesianki z Szczawnicą ma zwykle kilka punktów wspólnych. I tak:

• gol dla Zalesianki Marcina Augustyna - JEST
  • gol dla Jarmuty Kamila Kuźla - JEST
  • dziwne warunki atmosferyczne - SĄ
  • mecz pełen zwrotów akcji - JEST

Tak oto skrótowo można opisać niemal każde nasze spotkanie z drużyna z Szczawnicy. Tym razem niedzielny mecz rozpoczęliśmy w mgle, aby zakończyć go w słońcu. Początek spotkania to dobra gra naszej drużyny, zepchnęliśmy gości do defensywy raz po raz sprawdzając czujność bramkarza Jarmuty przede wszystkim strzałami z dystansu. Na bramkę gości celnie uderzał między innymi Patryk Opoka, Marcin Augustyn i Mariusz Koszut. Najbliżej zdobycia bramki byliśmy po uderzeniu Marcina Augustyna, piłka po jego strzale odbiła się jednak tylko od słupka, a z dobitką nie zdążył Piotr Gromala. Goście swoją szansę mieli po stałych fragmentach, jedno z uderzeń z rzutu wolnego dobrze obronił Seweryn Piksa.

Druga połowa to lepsza gra drużyny gości, którzy częściej atakowali naszą bramkę. Pierwsze ostrzeżenie dał nam Kamil Kuziel, który uderzył z dystansu w poprzeczkę. Niedługo później poprawił się z rzutu wolnego z 18 metra i musieliśmy odrabiać straty. Nasza drużyna podrażniona stratą bramki odważniej zaatakowała często zagrażając bramce gości. Po raz drugi w tym meczu w słupek trafił Marcin Augustyn po dośrodkowaniu Mateusza Sukiennika. Jednak do trzech razy sztuka - Marcin Augustyn zebrał wybitą piłkę na 16 metrze i precyzyjnym strzałem przy słupku dał naszej drużynie wyrównanie. W samej końcówce szanse na zdobycie zwycięskiej bramki po podaniu Mariusza Koszuta miał Patryk Opoka, ale jego uderzenie obronić zdołał bramkarz Szczawnicy.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1, pozostawiającym pewien niedosyt. Szansa na przełamanie i zdobycie wreszcie trzech punktów już w najbliższy weekend, gdzie na wyjeździe zmierzymy się z sąsiadami w tabeli - Huraganem Waksund.

Inne relacje na sportowepodhale.pl i limanowa.in: