Przygotowania do sezonu 2018/2019

Witamy po przerwie letniej i zapraszamy do lektury. W ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegraliśmy trzy sparingi, z czego dwa z nich były równocześnie spotkaniami Pucharu Polski.

•  Gorce Kamienica 2:2 Zalesianka Zalesie

Pierwszy sparing rozegraliśmy po sąsiedzku z drużyną z Kamienicy. Pierwsza połowa z niezłą grą z naszej strony i do przerwy prowadziliśmy 2:0. W drugiej połowie mieliśmy okres przestoju kiedy gospodarze zdobyli dwie bramki, a w końcówce ewidentnie odczuć się dało, że to początek przygotowań i nasza drużyna opadła z sił. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

• Zalesianka Zalesie 1:1 (5:3) MKS Limanovia

Drugi mecz sparingowy był jednocześnie ćwierćfinałem Pucharu Polski na etapie okręgu limanowskiego. Rozegraliśmy z drużyną Limanovii reprezentowaną przed zawodników juniorów. Juniorzy Limanovii grają w małopolskiej lidze juniorów, zajmując miejsca w czołówce tabeli więc był to dobry rywal do przedsezonowych przygotowań. Przed meczem wręczone zostały nagrody dla najlepszych zawodników ubiegłego sezonu wg głosujących w ankiecie.

Mecz przebiegł z wskazaniem na naszą drużynę, a gości wielokrotnie ratował dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Limanovii. On to świetnie bronił strzały Marcina Augustyna czy Krzysztofa Opoki. Sposób na niego znalazł Paweł Ubik, dobijając z bliska strzał. Goście odpowiedzieli trafieniem w drugiej połowie. Rzut wolny z bocznego sektora, dobrą wrzutkę wykorzystał stoper Limanovii umieszczając piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Seweryna Piksę. Ostatecznie mimo licznych szans wynik zakończył się remisem i o wyniku zdecydowały rzuty karne. Nasza drużyna była w konkursie bezbłędna, a jedenastki wykorzystali : Patryk Opoka, Marcin Augustyn, Mateusz Sukiennik, Robert Gancarczyk i Łukasz Florek.

Zdjęcia z tego meczu dostępne są na facebooku Zalesianki Zalesie.

Konkurs rzutów karnych:

• Zalesianka Zalesie 2:5 Orkan Szczyrzyc

Ostatnie spotkanie było półfinałem Pucharu Polski na szczeblu rejonowym. Naszym rywalem był beniaminek IV ligi Orkan Szczyrzyc. Pierwsze minuty to ambitna postawa naszych zawodników, którzy zaskoczyli gości wysokim pressingiem. Niestety nie udało się wykorzystać żadnej z wykreowanych szans. Bramkę udało się za to zdobyć gościom, gdy po faulu Mateusza Sukiennika sędzia wskazał na wapno. Niedługo później Orkan dopisał do swojego konta dwie kolejne bramki, najpierw napastnik gości wykorzystał niefortunną interwencję naszego zawodnika, a potem świetnym strzałem z dystansu popisał się zawodnik Szczyrzyca. Nadzieję naszej drużynie dał Marcin Augustyn, który zdobył bramkę po płaskim strzale z szesnastego metra. Druga część spotkania to niestety dwie kolejne bramki dla gości, przy tylko jednej dla naszej drużyny. Mimo ambitnej postawy i dobrej gry zostaliśmy wypunktowani przez bardziej doświadczony zespół. Jednak gra i zaangażowanie pozwala z nadzieją patrzeć na nasze nadchodzące występy w lidze, którą inaugurujemy już 11 sierpnia spotkaniem z Rupniowem na naszym stadionie.