Przygotowania do rundy wiosennej 2018

Tradycyjnie już, w jednym dużym artykule podsumujemy dla was przygotowania drużyny seniorów do rundy wiosennej. Artykuł ten będzie aktualizowany na bieżąco. Pod planem sparingów znajdziemy krótki opis meczów.

• 18.03 -  13:00 (Świdnik)         LKS Zalesianka vs Krokus Przyszowa  - Puchar Polski

Pierwszy sparing po przerwie zimowej rozegraliśmy z IV ligowym Tymbarkiem. Obie drużyny grały w bardzo odmłodzonych składach. Jako, że był to nasz pierwszy mecz po długiej przerwie nasza gra nie wyglądała najlepiej, a jednocześnie dość szybko zaczęło brakować nam sił. Rywale, jako iż nie był ich to pierwszy mecz wyglądali nieco lepiej. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Kacper Hajduk.

W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z krakowskiej okręgówki - Rabą Dobczyce. Rywale byli już od dłuższego czasu w treningu co widać było na boisku, jednak również nasza gra wyglądała o wiele lepiej niż w pierwszym meczu. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nasza drużyna również potrafiła zagrozić bramce rywala. Niestety w końcówce znów nieco zabrakło nam sił. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Marcin Augustyn, Paweł Ubik.

Trzecim sparingpartnerem była drużyna limanowskiej A - klasy. Mecz z Mordarką był mocno jednostronny o czym świadczy bardzo wysoki wynik. Ze względu na szacunek do rywala nie będziemy go podawać. Nasza drużyna zdominowała rywali, a goście nie dali rady wykorzystać nawet rzutu karnego w końcówce.

W następną sobotę rywalizowaliśmy z Wierchami Rabka. Mecz był wyrównany z lekkim wskazaniem na drużynę gości, jednak przez większą część meczu utrzymywał się wynik 1:0 dla nas. Bramkę po podaniu Roberta Gancarczyka ze skrzydła zdobył Bartek Grucel, natomiast Wierchy swoje 3 bramki zdobyły w ostatnich 10 minutach meczu. Na uwagę zasługiwały również dwa uderzenia z dystansu, jedno gości i jedno oddane przez Marcina Augustyna, jednak oba strzały zatrzymały się na obramowaniu bramki.

Ostatni sparing w lutym rozegraliśmy z liderem limanowskiej A-klasy Laskową. Mecz odbył się w dość arktycznych warunkach, przy dość sporym mrozie i śniegu na boisku. Mimo to obie drużyny starały się konstruować swoje akcje powoli rozgrywając piłkę od własnej bramki. Nasza drużyna była jednak dużo konkretniejsza pod bramką rywala. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Marcin Augustyn i Paweł Ubik.

Mimo nieustających mrozów rozegraliśmy kolejny mecz z Dobrzanką Dobra. Nie weszliśmy zbyt dobrze w spotkanie w wyniku czego pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak w drugiej zdobyliśmy już przewagę i ostatecznie udało nam się wygrać to spotkanie. W meczu popełniliśmy sporo błędów indywidualnych po których goście wyprowadzali groźne ataki. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Paweł Ubik (3), Patryk Opoka, Krzysztof Opoka i Grzegorz Gorczowski.

Kolejnym rywalem była drużyna Jazowska. Pierwsza połowa wyglądała z naszej strony całkiem nieźle, stworzyliśmy sobie kilka okazji, a jedną z nich na bramkę zamienił Krzysztof Opoka.W drugiej połowie niestety posypała nam się nieco organizacja gry i ta część gry zakończyła się remisem 2:2. Bramki dla naszej drużyny zdobył Grzegorz Gorczowski. Ostatecznie wygraliśmy 3:2, jednak w naszej grze sporo było mankamentów. Już za tydzień ostatni mecz "przygotowawczy", gdzie w ramach Pucharu Polski zmierzymy się z drużyną Krokusa Przyszowej.