Porażka w derbach

Ostatniej soboty podejmowaliśmy u siebie drużynę Sokoła Słopnice. Było to spotkanie o sporym ciężarze "gatunkowym" bo wiadomo jak ważne są derby.

Goście od początku meczu postawili na defensywę i szybkie kontry, a do naszej drużyny należała inicjatywa w tym meczu. Już na początku spotkania mieliśmy swoje sytuacje do zdobycia bramki, zwłaszcza po rzutach rożnych szczęścia zabrakło Mateuszowi Sukiennikowi i Piotrowi Gromali, aby zakończyć dobre dośrodkowania Rafała Franczyka lepszym strzałem. Niestety brak skuteczności zemścił się na naszej drużynie. Sokół do tego momentu spotkania zagrażał jedynie strzałami z dalekiej odległości, jednak w 37 minucie nieporozumienie między bramkarzem a stoperem wykorzystał Śliwa wyprowadzając gości na prowadzenie. Chwilę później nasi rywale egzekwowali rzut wolny z 25 metra, piłka po strzale trafia w rękę jednego z naszych zawodników stojących w murze. Sędzia niestety uznał, że ręka była ułożona nieprawidłowo i wskazał na rzut karny, którego na bramkę zamienił gracz Sokoła. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:2 mimo całkiem dobrej gry.

Drugą połowę rozpoczęliśmy znów dobrze chcąc jak najszybciej odrobić straty, swoją szansę miał Marcin Augustyn, a także Kacper Hajduk. Niestety ładny strzał tego drugiego fantastycznie obronił bramkarz gości. W międzyczasie z boiska za kolejne dwie żółte kartki wylecieli dwaj zawodnicy Sokoła. Nasi rywale nie przebierali w środkach aby powstrzymać naszych zawodników i cały mecz stosowali ostrą grę. W naszej drużynie czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Gancarczyk. Ostatnie dziesięć minut graliśmy już bardzo ofensywnie co niestety wykorzystał Sokół strzelając nam dwie bramki po kontrach.

Mimo złego wyniku nie zaprezentowaliśmy się źle w tym meczu. Na wyniku zaważyły błędy indywidualne i brak skuteczności pod bramką rywala. Mieliśmy też swoje problemy, naszej bramki musiał strzec kontuzjowany Sylwester Wierzycki. Następny mecz również rozegramy na naszym stadionie, a rywalem będzie dobrze dysponowana w tym sezonie drużyna Szaflar. Zapraszamy kibiców!