Dobre występy drużyn, a problemy finansowe klubu

Drużyna seniorska radzi sobie całkiem nieźle na beniaminka V ligi. Na swoim koncie ma 9 pkt uzyskanych w 7 spotkaniach. Trampkarze i młodziki prowadzeni pod wodzą trenera mgr Rafała Franczyka licznie i ochoczo uczestniczą w treningach, co przynosi efekty w spotkaniach ligowych. W dotychczas rozegranych meczach zajmują czołowe miejsca w tabeli (młodziki 3, a trampkarze 5 miejsce). Trener mgr Tomasz Sebastiański pod swoją opieką prowadzi juniorów (I liga okręgowa A1) i seniorów (V liga OZPN Nowy Sącz).

Zawodnicy klubu prężnie wytężają siły na treningach i meczach, a zarząd próbuje pozyskać dodatkowe środki finansowe na organizację zawodów ligowych. 33 tys. zł, które klub pozyskał od Gminy Kamienica (na rok 2016) – są na wyczerpaniu, a w zasadzie ich brak. Do końca roku jeszcze wiele spotkań ligowych młodzików, trampkarzy, juniorów i seniorów. Klub prowadzi rozmowy z Radą i Wójtem Gminy Kamienica na temat dofinansowania i podpisania aneksu do umowy dotacji na 2016 rok. Z wyliczeń potrzeba jeszcze 15 tys. zł. To jest kwota, jaką wyliczono, aby opłacić m.in. sędziów, transport i trenerów do końca roku. Klub również liczy, że w takiej trudnej sytuacji finansowej pojawi się jakiś sponsor.

W niedzielę kolejny mecz ligowy V ligi. Zalesianka będzie podejmować na własnym boisku Orkana Rabę Wyżną. Klub z Raby plasuje się aktualnie w tabeli na 9 miejscu, mają na swoim koncie 10 pkt przy ośmiu rozegranych spotkaniach. Widowisko zapowiada się ciekawie, dlatego zachęcamy wszystkich sympatyków piłki nożnej do obejrzenia meczu na żywo w Zalesiu dn. 02.10.2016 r (niedziela) o godzinie 15:00. Pogoda ma być dobra :).