Pewne zwycięstwo nad liderem

W rozegranym dnia 04.09.2016 r. meczu pomiędzy Zalesianką Zalesie a Sandecja II Nowy Sącz nasza drużyna pewnie pokonuje ekipę przyjezdnych aż 5:0. Mecz od samego początku należał do naszej drużyny. Nasi zawodnicy nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika i starali się narzucić swój styl gry.

W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji ale niestety brakowało precyzji w wykończeniu akcji. Swoje sytuacje marnowali kolejno Darek Koszut który po indywidualnej akcji strzałem z ostrego kąta trafił w słupek. Dobry strzał oddał także Rafał Franczyk ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych. Bliski pokonania golkipera Sandecji był także Marcin Augustyn ale po jego strzale głową piłka minimalnie minęła bramkę przeciwnika. Graczom z Nowego Sącza ciężko było zaskoczyć naszą defensywę, która w tym spotkaniu grała bardzo pewnie i praktycznie nie popełniała błędów. Pierwsza część gry zakończyła się więc wynikiem 1 do 0.

Druga połowa to już całkowita dominacja Zalesianki. Nasi zawodnicy co róż atakowali bramkę przeciwnika co skutkowało strzeleniem 4 goli. Wynik mógł być jeszcze wyższy ale w kilku sytuacjach naszym zawodnikom brakowało szczęścia w kończeniu akcji. Miedzy innymi Marcin Augustyn trafił w słupek po indywidualnej akcji, a strzały innych naszych zawodników były blokowane lub minimalnie nie celne.Zawodnicy Sandecji w tej połowie spotkania oddali klika strzałów na bramkę ale nasz bramkarz nie miał zbyt dużych problemów z ich obroną.
Mecz zakończył się więc pewnym zwycięstwem graczy z Zalesia,miejmy nadzieję że kolejne spotkania będą równie dobre jak to.

Tak padały bramki:
41 min. 1:0 – w polu karnym sfaulowany został Kurzeja a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Adam Ubik.
60 min. 2:0 – po podaniu Franczyka sytuację sam na sam z bramkarzem gości wygrał Kurzeja.
63 min. 3:0 – piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca gości, a podyktowany rzut karny wykorzystał Marcin Augustyn.
65 min. 4:0 – z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Franczyk, a celnie główkował Bogdan Kurzeja.
78 min. 5-0 – precyzyjna główka Rafała Franczyk po dośrodkowaniu z rzutu od Adama Ubika.